Dbanie o zdrowe stopy z obuwiem profilaktycznym

Wady stóp to jedne z najczęściej występujących wad postawy u dzieci. Nieprawidłowości mogą pojawić się na skutek różnorodnych czynników, a niektóre z nich to noszenie niewłaściwego obuwia. Zbyt wąskie noski, miękkie podeszwy, brak stabilizacji pięty i wiele, wiele innych oddziałują szczególnie w młodszym wieku, powodując złe ukształtowanie stopy, zmianę sposobu chodzenia, krzywienie nóg, kręgosłupa i mnóstwo innych schorzeń.

Jakie obuwie profilaktyczne dla dzieci?

profilaktyczne buty memoJeżeli u dziecka pojawiły się już nieprawidłowości w obrębie układu chodzenia – należy zastosować buty lub wkładki do butów o właściwościach korekcyjnych. Wkładki i zdrowe obuwie modelują stopę, zmuszając ją do ułożenia we właściwy sposób. Jeżeli malec nie posiada wad, ale będąc na etapie rozwoju jest nimi ciągle zagrożony – bardzo dobrze zakupić buciki zapobiegające wykrzywieniu. Profilaktyczne buty Memo to jeden z ciekawszych modeli zdrowego obuwia dla dzieci. Modele posiadają stabilną podeszwę zginaną w obrębie palców, szeroki nosek, delikatne usztywnienie pięty. Ich szczególną i bardzo wyjątkową zaletą jest system kontroli umieszczony na zewnętrznej stronie podeszwy. Kolorowe oznaczenia części stopy, ulegając ścieraniu podczas chodzenia, znakomicie sygnalizują, że dziecko posiada już wadę i jaki jest to jej rodzaj. Ogromną zaletą bucików jest też materiał, z którego zostały wykonane. Obuwie Memo uszyto z koziej skóry, a oprócz tego wyposażono we wkładki z tkanin oddychających. Buciki zatem nie tylko dbają o prawidłowe ułożenie stopy dziecka podczas chodzenie, lecz także nie dopuszczają do zapocenia.

Wady stóp to jedne z bardziej powszechnych i dokuczliwych schorzeń u dzieci, które nieleczone mogą wywoływać kolejne choroby. Dobrym rozwiązaniem jest zatem ochrona stóp malców przez zastosowanie obuwia profilaktycznego. Dzięki odpowiednim bucikom w młodszym wieku stópki będą mogły odpowiednio rosnąć, a w starszym – stabilizować się i umacniać.


Opublikowano

w

przez

Tagi: