Ile kosztuje obsługa księgowa firmy jednoosobowej?

Siłą napędową i motorem naszej krajowej gospodarki są małe firmy zarejestrowane jako jednoosobowe działalności gospodarcze. Każdego dnia takich firm w naszym kraju otwiera się grubo ponad tysiąc. Takie dane łatwo można znaleźć w internecie. Każda taka nowa firma musi prowadzić księgowość i rozliczać się z urzędami. Pomoc w tym zakresie oferują biura księgowe i rachunkowe.

Kompleksowe usługi księgowe taniej dla małych firm

kompleksowa księgowość w opoluZ całą pewnością firmy jednoosobowe mogą liczyć na dużo niższe ceny w biurach rachunkowych. Dużo niższe od cen, które dotyczą się bardziej złożonych form działalności gospodarczej. Przedsiębiorca zakładający nową działalność jednoosobową za pełną obsługę księgową zapłaci maksymalnie trzysta złotych brutto. Ceny usług księgowych w ostatnich latach generalnie poszły w górę, ale w najmniejszym stopniu te podwyżki dotyczą prostych form księgowych. Najmniej za obsługę księgową zapłacą firmy, które będą się rozliczać z podatku w formie ryczałtu. W takim przypadku kompleksowa księgowość w Opolu będzie kosztować około dwustu złotych brutto. Natomiast firma rozliczająca koszty i będąca płatnikiem VAT za swoją obsługę zapłaci więcej, bo około trzystu złotych brutto. Biorąc pod uwagę wspomniane Opole trzeba nadmienić, że w tym mieście działa kilkadziesiąt dobrych biur księgowych. Jeśli na prowadzeniu księgowości chcemy zaoszczędzić to możemy skontaktować się z każdym biurem i zapytać o cenę usług księgowych dla nowej firmy.

Wyboru biura księgowego czy też rachunkowego najczęściej dokonuje się jeszcze przed założeniem własnej działalności gospodarczej. Zdecydowana większość przyszłych przedsiębiorców potrzebuje pomocy już na tym etapie – zakładania firmy. A jak księgowa czy też księgowy pomogą nam założyć firmę to wiadomo przecież, że po jej założeniu będzie się korzystać z usług tej samej osoby.


Opublikowano

w

przez

Tagi: