Jak wybrać naturalny odświeżacz powietrza?

Wiele osób miewa problemy z nieświeżym powietrzem w mieszkaniu. Pomocny może okazać się naturalny odświeżacz, który stworzy przytulną, domową atmosferę i jednocześnie będzie relaksował czy poprawi nastrój. Sprawi także, że po zabieganym dniu znacznie chętniej do niego wrócimy. Dodatkowo, jeżeli często zapraszamy gości, przyjemny zapach unoszący się we wnętrzu sprawi, że chętnie będą do nas wracać po raz kolejny.

Jakie naturalne odświeżacze są najlepsze?

naturalne odświeżacze powietrzaNasze nosy szybko przyzwyczajają się nie tylko do przyjemnego zapachu, ale także do bardziej nietypowych domowych woni. Tyczy się to przykładowo zapachów, jakie są związane ze zwierzętami. Możemy te aromaty łatwo zneutralizować przy pomocy standardowych odświeżaczy powietrza w sprayu albo wpinanych do kontaktu. Często jednak skład takich produktów pozostawia wiele do życzenia. I choć chemiczne odświeżacze powietrza są dozwolone do użytkowania, to jednocześnie mogą być drażniące albo posiadać w swoim składzie uczulające składniki. Warto zdecydować się na naturalne odświeżacze powietrza. Jest to bezpieczna dla zdrowia, łagodna i jednocześnie skuteczna alternatywa dla produktów chemicznych. Powinniśmy się na nie zdecydować szczególnie w przypadku, kiedy w naszym domu mieszkają małe dzieci i alergicy. Są to nie tylko olejki eteryczne, ale także świece zapachowe, dyfuzory oraz naturalne odświeżacze, których skład nie powoduje podrażnień błon śluzowych. Świece zapachowe pozwalają na zneutralizowanie zapachu dymu papierosowego.

Jednocześnie olejki eteryczne mogą być wykorzystywane na przykład w worku do odkurzacza, co pozwoli na rozniesienie po wnętrzu pięknego zapachu. Niektóre olejki, jak na przykład herbaciane, mają właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze czy grzybobójcze. Po rozcieńczeniu olejków z olejem bazowym o naturalnym zapachu, można zastosować olejki w kominkach zapachowych zamiast wosków. Można je też rozpylać w dyfuzorach.


Opublikowano

w

przez

Tagi: