Przyjemna i komfortowa wełna merynos

Wełna merino cieszy się popularnością wśród świadomych konsumentów, którzy chętnie sięgają po odzież i akcesoria wykonane z tego szlachetnego włókna. Zapewnia ona bowiem doskonałą ochronę termiczną nawet w najchłodniejsze dni. Wełna merino pochodzi od specjalnej rasy owiec zwanej merynosem australijskim, która wbrew swojej nazwie hodowana jest w Nowej Zelandii.

Właściwości włóczek z merynosa

specjalna włóczki z merynosaWartość wełny merynosów wynika z jej licznych zalet. Przede wszystkim wełna merynosów posiada naturalne właściwości antybakteryjne, co oznacza, że ubrania nie będą wydzielały nieprzyjemnego zapachu nawet po intensywnym wysiłku fizycznym. Włókna wełny czesankowej merino są znacznie delikatniejsze i bardziej miękkie niż w przypadku innych rodzajów wełny, dzięki czemu nie uszkadzają i nie podrażniają skóry, a tym samym są bardziej komfortowe w noszeniu.  Wysokie jakości specjalna włóczki z merynosa są bardzo elastyczne i dopasowują się do ciała dzięki silnemu skręceniu. Co więcej, ubrania wykonane z wełny merynosów nie marszczą się i nie deformują. Wełna merino jest również odpowiednia dla dzieci tuż po urodzeniu. Wynika to z faktu, że wełna merynosów nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych. Wełna merino jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Ponieważ wełna merino jest w 100% naturalna, umożliwia oddychanie skóry i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dlatego też odzież i bielizna sportowa z wełny merynosów staje się coraz bardziej popularna.

Wełna z merynosów australijskich jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Dzięki naturalnej warstwie ochronnej, składającej się głównie z tłuszczu, mniej absorbuje brud i jest łatwiejsza w pielęgnacji niż materiały sztuczne. Ponadto wełna merynosów ma właściwości samoczyszczące, które usuwają znaczną część zabrudzeń powstałych podczas normalnego użytkowania w kontakcie z tlenem.


Opublikowano

w

przez

Tagi: