Skorzystaliśmy z ustawień Hellingera

Kiedy byłam małym dzieckiem, zawsze mieliśmy w domu problem żeby się ze sobą dogadać. I to nie tylko pomiędzy rodzeństwem występowały kłótnie. Kłócili się także rodzice między sobą. W zasadzie, jak teraz o tym myślę, wszyscy żyliśmy ze sobą w permanentnym stresie i nic dziwnego, że teraz praktycznie nie utrzymywaliśmy ze sobą kontaktów.

Zalety ustawień systemowych Hellingera

ustawienia systemowe hellingera dla każdegoKiedy zdecydowaliśmy się je odbudować, skończyło się jeszcze większą kłótnią wszystkich ze wszystkimi. Zauważyłam jednak, że każdy z nas dąży do pojednania, tylko na swój sposób. Wobec tego zdecydowałam się poszukać dla nas jakiejś terapii. Byłam przekonana, że pomoc z zewnątrz na pewno nam się przyda. Poszukałam trochę informacji na ten temat i doszłam do wniosku, że najlepsze dla nas będą ustawienia systemowe Hellingera dla każdego. Dowiedziałam się, że jest to bardzo pomocna dla rodzin forma terapii. Dzięki niej można doszukać się głębokich przyczyn kłótni i złych lub zerwanych relacji. Często takie przyczyny pozostają nieuświadomione i ciężko przez to zrozumieć zachowania innych członków rodziny. Taka terapia jest bardzo skuteczna i pomaga przezwyciężyć nawet traumy sprzed wielu lat. Oczywiście musi być ona prowadzona przez doświadczonych i sprawdzonych specjalistów, którzy wiedzą, jak poprowadzić ją w skuteczny sposób i dbają o dobre samopoczucie każdego członka rodziny.

Zaproponowałam taką terapię mojej rodzinie, i ku mojemu zaskoczeniu niemal wszyscy uznali, że jest to bardzo dobry pomysł. Wobec tego, znalazłam dla nas doświadczonego specjalistę i już kilka dni później udaliśmy się na pierwsze grupowe spotkanie z nim. Muszę przyznać, że nawet ja nie spodziewałam się tak dobrych efektów. Już po kilku sesjach terapeutycznych było nam łatwiej się dogadać.


Opublikowano

w

przez

Tagi: