Smaczny napój roślinny

Z każdym rokiem rośnie liczba osób korzystających z produktów wegańskich, ponieważ przekonują się do ich walorów nie tylko smakowych, ale również zdrowotnych. Świetnie zastępują krowie mleko i są polecane osobom wykluczającym z diety laktozę.

Ile kosztują napoje roślinne?

napój kokosowo ryżowyKlasyczne krowie mleko, w zależności od ilości tłuszczu, kosztuje od 3 do 5 zł, natomiast napoje roślinne są nieco droższe, z uwagi na ich sposób pozyskiwania. Sprzedaży możemy znaleźć mleko sojowe, migdałowe, owsiane czy też napój kokosowo ryżowy bez dodatku cukru. Warto nadmienić, że są to produkty całkowicie wegańskie, bez laktozy, glukozy czy też cukru. Przeważnie są też mniej kaloryczne od zwykłego mleka, ponieważ rośliny nie są tak kaloryczne jak krowie mleko. Co ciekawe, ich smak całkowicie odbiega od tego, jaki znamy z dzieciństwa, ponieważ napoje roślinne mają smak i aromat rośliny z jakiej są przygotowane. Jeżeli lubimy smaki egzotyczne, to warto wybrać mleko kokosowe, natomiast dla osób, które wolą neutralny smak, znacznie lepsze będzie mleko ryżowe. Oczywiście można również wybrać napoje mieszane, które mają bardzo ciekawy smak i zdecydowanie większą zawartość witamin i cennych składników niż ich pojedynczy rodzaj. Warta spróbować choć raz zrobić sobie kawę z takim mlekiem lub też ulubioną owsiankę, gdyż w taki sposób można nie tylko urozmaicić swoją dietę, ale również zwiększyć ilość dostarczanych ważnych mikro i makroelementów. Są one sprzedawane wygodnych w użyciu kartonach lub też plastikowych butelkach.

Bez wątpienia mleko jest jednym z podstawowych produktów naszej diety, dlatego też nie warto z niego rezygnować. Jednakże kiedy występują u nas pewne przeciwwskazania, to warto je zastąpić napojem roślinnym, który jest równie wartościowe co mleko krowie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: