Wybór domków do wynajęcia w Szaflarach

Podhale jest rejonem bogatym w piękne krajobrazy oraz przede wszystkim spokój, ciszę i czyste powietrze. Jeśli chcemy na urlop uciec od zgiełku miasta ale i od zatłoczonych miejsc, pełnych turystów, warto wybrać się właśnie w ten region Polski, często zapominany i pomijany przez wiele osób podczas podróży po naszym kraju.

Świetny domek do wynajęcia w pięknych Szaflarach

świetne domki do wynajęcia w szaflarachNie wiedzieć jednak czemu, ponieważ region Podhala, w którym są malownicze wsie jest obiektem kultury oraz piękniej przyrody. Jeśli chcemy wyjechać w tereny wyżynne, blisko gór i w miejsce, w którym będziemy mogli faktycznie odpocząć to warto poszukać wśród podhalskich miejscowości. Na przykład możemy popatrzeć na świetne domki do wynajęcia w szaflarach i to tam zaplanować nocleg. Szaflary są wsią położoną na Podhalu- kiedyś była to malutka wieś, dzisiaj, dzięki wielu aspektom znacznie się rozbudowała. Są tam między innymi znane baseny geotermalne, również baseny z wodą uzdrowiskową. Źródła tej wody mają tam właśnie miejsce i wieś między innymi z tego słynie. Rozsławiona została również przez wiele znanych osób, które z tej miejscowości pochodzą. Bardzo znane w Szaflarach jest również kąpielisko termalne z leczniczą wodą siarkową,, Gorący Potok”. Jest to miejsce oblegane nie tylko przez mieszkańców okolicy ale również przez turystów, często sąsiadów zza granicy.

Jeśli chcemy skorzystać z uroków tego miejsca, nie musimy patrzeć na porę roku. Zawsze jest tam pięknie- wiosną, kiedy cała wieś jest otoczona kwitnącymi sadami, latem, kiedy możemy zwiedzać i spędzać czas na dworze rozkoszując się naturą ale też kiedy jest chłodniej na pewno nie będziemy się tam nudzić. Nawet zimą możemy skorzystać z atrakcji, jakie dają sporty zimowe, które tam również możemy wykonywać.


Opublikowano

w

przez

Tagi: