Zapalenie

Z drugiej strony wysoka i długotrwała gorączka bardzo niekorzystnie wpływa na poszczególne narządy, a zwłaszcza na ośrodkowy układ nerwowy, układ krążenia i narządy miąższowe, wywołując opisane wyżej zaburzenia. Gorączka przekraczająca 42° wywołuje na ogół śmierć przez porażenie ośrodkowego układu nerwowego. Dlatego w nadmiernej gorączce, przekraczającej 40° oraz w bardzo długo trwającej, staramy się ją obniżyć za pomocą środków przeciwgorączkowych.

Zapalenie jest to odczyn obronny ustroju na miejscowe działanie czynników szkodliwych. Miejscowe zmiany zapalne występują w miejscu działania czynnika chorobotwórczego na tkanki, czyli w tzw. ognisku zapalnym. Polegają one na występowaniu powiązanych z sobą zmian wstecznych, odczynów naczyniowych i odczynów rozrostowych tkanek. W przebiegu tych zmian może nastąpić umiejscowienie i ograniczenie ogniska zapalnego, zniszczenie lub usunięcie czynnika szkodliwego i naprawienie uszkodzeń.

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Zapalenie

 1. MartynaCZ pisze:

  Czy zapalenie ucha srodkowego da sie jakos szybko wyleczyc?

  VA:F [1.9.21_1169]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.21_1169]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*